Szybka karkówka pieczona z pieczarkami na obiad

Przygotowanie szybkiego i smacznego obiadu, to wyzwanie dla niejednej gospodyni. Taki przepis jest też niezbędny dla każdego, kto gotuje na co dzień. Doceniają go osoby zapracowane, zabiegane i nie mające czasu na długie „stanie przy garach”, a także Ci, którzy nie mają ochoty przyrządzać wymyślnych dań. Tym razem postawiliśmy więc na smaczną prostotę :) Szybka karkówka pieczona z pieczarkami i cebulą powinna koniecznie zagościć w Twoim menu, jeśli utożsamiasz się choćby jedną z grup wymienionych powyżej.

Jeśli pokroisz i doprawisz mięso dzień wcześniej, to samo przygotowanie potrawy zajmuje 5 minut dnia następnego. Karkówka pieczona jest obiadem szybkim, prostym i smacznym :)


Składniki:
 • 750 g karkówki
 • 250 g pieczarek
 • 150 g cebuli
 • przyprawa do wieprzowiny/vegeta/sól i pieprz
 • sól i pieprz

Przygotowanie:
 1. Karkówkę kroimy w plastry o grubości 1,5-2 cm, doprawiamy przyprawą do wieprzowiny lub vegetą, lub solą i pieprzem – w każdym wypadku musimy pamiętać, ze przyprawa, którą wybierzemy do doprawienia mięsa powinna być bezglutenowa, a mięso naprawdę dobrze przez nas doprawione.
 2. Przyprawione mięso zostawiamy na 3 godziny w lodówce, a najlepiej na całą noc.
 3. Pieczarki kroimy w plastry. Cebule kroimy w piórka (tzn. obraną cebule kroimy na pół, a następnie każdą połówkę kroimy wzdłuż od prawej do lewej).
 4. Brytfannę lub naczynie żaroodporne natłuszczamy niewielką ilością oleju. Układamy plastry karkówki. Na mięso układamy warstwę pieczarek. Pieczarki lekko solimy i pieprzymy. Pieczarki posypujemy pokrojona cebulą. Brytfannę przykrywamy folia aluminiową / naczynie żaroodporne przykrywamy.
 5. Wszystko pieczemy w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez ok. 80 minut. Po 50 minutach pieczenia można delikatnie przemieszać cebulę i pieczarki.
 6. Podajemy z ziemniakami / frytkami / ugotowanym ryżem.
 7. Gotowe. Smacznego :)

szybka karkówka pieczona z pieczarkami i cebulą na obiad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website